Regulamin

Chcesz, aby Twoje prace znalazły się na łamach Serwisu Filmowo? Poniżej znajdziesz wszystkie informacje na temat współpracy.

1. Wysyłanych tekstów nie premiujemy nagrodami pieniężnymi ani rzeczowymi (wyjątek stanowią konkursy).

2. Teksty należy wysyłać na adres e-mail Redaktora Naczelnego
dusqmadato2pl

3. Prace wysłane do Serwisu Filmowo powinny być pisane poprawną polszczyzną. Jeśli nie czujesz się mocny w ortografii nie zapomnij przed wysłaniem wkleić tekstu do programu, który posiada funkcję sprawdzania pisowni (np. Microsoft Word). Ponadto zabrania się używania wulgaryzmów. Teksty nie spełniające tych warunków nie zostaną umieszczone, a ich autor zostanie o tym poinformowany w przeciągu 72 godzin (zwykle zaś znacznie wcześniej).

4. Wysyłając tekst, którego nie jesteś autorem (czyli plagiat) bezpowrotnie tracisz możliwość współpracy z Serwisem Filmowo.

5. Wysyłając tekst nie tracisz do niego praw autorskich. Oznacza to, że nadal możesz go rozpowszechniać w innych zinach/serwisach. Nie jest to jednak mile widziane, gdyż serwis na tym traci, nie ma wyłączności.

6. Tekst powinien być obszerny i wyczerpujący. Za minimum uważa się 6KB, niemniej teksty krótsze, nadrabiające jakością też mają szansę zaistnienia na łamach Serwisu Filmowo. Jeśli masz dobry pomysł to staraj się jak najbardziej go rozwinąć, w przypadku recenzji skup się na wszystkich możliwych aspektach (wady, zalety, aktorstwo, scenariusz itp.)

7. Wystawienie oceny recenzowanej pozycji nie jest obowiązkowe. Jeśli jednak zdecydujesz się na taki krok pamiętaj, że obowiązuje skala 1-10 i nie można stosować plusów, ani minusów.

8. Pod każdym tekstem podpisz się ksywką lub/i imieniem i nazwiskiem oraz podaj swój adres e-mail.

9. Redaktor Naczelny, bądź osoba odpowiedzialna za korektę ma prawo dokonywania zmian w treści nadesłanych tekstów. Są one jednak jedynie kosmetyczne i mają na celu wyeliminowanie błędów.

10. Jeśli twój tekst nie zostanie zamieszczony na łamach serwisu to wyślij go ponownie. W przypadku, gdy celowo nie umieszczę twojego tekstu zostaniesz powiadomiony za pośrednictwem maila i otrzymasz informację o tym co musisz zmienić, aby praca przeszła przez selekcję.

11. Wysyłając cokolwiek do Serwisu Filmowo nie możesz już wycofać swojej zgody na publikację. Oznacza to, że jeśli opuścisz redakcję nie masz prawa żądać, aby Twoje teksty zostały usunięte z serwisu.

12. Regulamin może niezapowiedzianie ulec zmianie.

13. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości odnośnie regulaminu zgłoś je na adres Redaktora Naczelnego:
dusqmadato2pl