Serwis Sztukater.pl i sprawa plagiatu

Ogłoszenie: Serwis Sztukater.pl i sprawa plagiatu tekstu zamieszczonego na podstronie „O serwisie”, którego autorem jest Michał Jaglarz

[Aktualizuję ten tekst ze względu na to, że dzięki jego poprzedniej wersji udało się osiągnąć zamierzony cel, niemniej jednak pozostawię go na dowód tego, że nie zamierzam tolerować tego typu zajść.]

Dnia 6.06.2011 dowiedziałem się, że na stronie:
-> http://sztukater.pl/redakcja.html
został zamieszczony mój tekst na temat serwisu Filmowo.net, który znajdziecie na podstronie „O serwisie” (-> klik), a także na stronie głównej (fragment). Tekst, który wisi u nas już dobre 5 lat. Zmieniono tylko kilka słów, nazwę i datę powstania serwisu. Data ta sugeruje, że mój tekst mógł widnieć na Sztukater.pl 6 miesięcy.
I przez ten czas używano go do informowania czytelników o założeniach serwisu Sztukater.pl i jego redakcji, pomimo tego, że traktuje on o kulturze/sztuce ogólnie, a opis mojego autorstwa dotyczył wyłącznie serwisu filmowego.
Na tej samej podstronie umieszczony był jeszcze dopisek:
„Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o Prawie autorskim i prawach pokrewnych – www.sztukater.pl wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie artykułów i zdjęć zamieszczonych na stronach bez pisemnej zgody jest zabronione.” (źródło: http://sztukater.pl/redakcja.html )

Dodatkowo na stronie głównej:
-> http://www.sztukater.pl
oraz na forum:
-> http://www.sztukater.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=9&t=11
umieszczone było zdanie:
„Forum filmowe to przystań dla każdego kino-maniaka preferującego dyskusje o filmie na poziomie”
które pochodzi z Meta Description (w Źródle) http://www.forum.filmowo.net . Również jestem jego autorem.

Po mojej interwencji w postaci poprzedniego artykułu niezwłocznie usunięto ze strony Sztukater.pl wszystkie moje teksty i na stronie http://sztukater.pl/redakcja.html wystosowano przeprosiny. Nie odnoszą się one jednak bezpośrednio do serwisu, który prowadzę (Filmowo.net).

Pozytywem całego zajścia jest to, że przynajmniej szybko usunięto moje teksty ze strony Sztukater.pl.
Niemniej na innych stronach internetowych forum serwisu Sztukater.pl, ciągle reklamowane jest hasłem skopiowanym z Meta Description www.forum.filmowo.net
By uzyskać listę tych stron wystarczy wpisać w google:
„Forum filmowe to przystań dla każdego kinomaniaka preferującego dyskusje o filmie na poziomie. Szukasz”
, więc nie jestem do końca usatysfakcjonowany.

Pozdrawiam czytelników i przepraszam, że już kolejny dzień z rzędu jest u nas tak nie-filmowo. Pewne sprawy musiałem tu jednak przedstawić.

Michał Jaglarz

Screen strony sztukater.pl/redakcja.html (wykonany dnia 6.06.2011, nie znajduje się na naszym serwerze):
View Full Size Image

Większa wersja –

KLIK!